Minder parkeerplaatsen, minder file en minder CO2 door het OV
Meer medewerkers die het openbaar vervoer ontdekken heeft tal van voordelen. Niet in het minst voor hun eigen vitaliteit. Wie reist met het OV ontspant tijdens de rit en is in beweging op het eerste en laatste stuk van de reis. Openbaar vervoer is flexibel, zeker in combinatie met de (deel)fiets of (deel)auto. Dagelijks rijden er zo’n 1,3 miljoen (in 2019) reizigers met het OV in Zuid-Limburg. Tegelijk zijn er ook nog veel vooroordelen over het OV, met name onder automobilisten. Zuid-Limburg Bereikbaar stimuleert daarom samen met vervoerders en de Provincie Limburg het openbaar vervoer en duurzaam vervoer van en naar bus of trein.
Flexibel reizen met het OV
In de nieuwe balans tussen werken op kantoor en thuis biedt flexibel vervoer op de kantoordagen een uitkomst. Het openbaar vervoer is ideaal voor de flexibele reiziger. In plaats van vaste kosten voor een (lease-)auto, betaal je alleen op de dagen dat je medewerkers gebruik maken van de trein of bus. Door gebruik van een (deel)fiets of (deel)auto op delen van de woon-werkreis is het OV voor meer mensen een mogelijkheid. Het is dan wel belangrijk het werkelijk gemaakte reisgedrag goed vast te leggen. Met makkelijke ritregistratie word je als werkgever ontlast. Glimble by Arriva is hier een voorbeeld van waarbij je werknemer de app kan gebruiken om zijn woon-werkreis te plannen, boeken en betalen en jij als werkgever al deze ritten binnen krijgt in een eenvoudig overzicht.
OV potentie
Zuid-Limburg kent goede OV-verbindingen waarbij de afstanden met de trein en bus klein zijn en het aantal overstappen beperkt zijn. Vooral tussen de steden in Zuid-Limburg en tussen woonkernen en centrumstad is het OV een optie voor het woon-werkverkeer. Zuid-Limburg Bereikbaar helpt werkgevers met het in beeld te brengen wat het potentieel voor OV-reizigers is binnen jouw bedrijf. We kijken hierbij niet alleen naar het OV, maar ook naar combinaties. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk om met een eigen auto naar een P+R te rijden en de rest van het traject af te leggen met het openbaar vervoer.
Park en Ride
Park+Ride plekken vind je op steeds meer plekken in Nederland. In Limburg zijn 22 P+R-locaties waar medewerkers gebruik van kunnen maken. Parkeren is er vaak gratis. Het openbaar vervoer brengt je verder naar je bestemming. Op diverse P+R-locaties zijn ook deelfietsen beschikbaar. Dan legt je medewerkers het laatste deel van het traject af op de pedalen.
Ambitie OV en ketenmobiliteit van Zuid-Limburg Bereikbaar
Zuid-Limburg Bereikbaar werkt samen met de Provincie Limburg en vervoerders (Arriva) aan het “zichtbaar” maken en bekendheid creëren van en over het OV / ketenmobiliteit. stimuleren van OV-gebruik in de keten. Wij ondersteunen hierbij ook de vervoerders in het informeren van de forens over (noodzakelijk) actualiteiten.
Bespreek de potentie van het OV voor jouw organisatie met de mobiliteitsmakelaars.

Voor elke bestemming is er een passende oplossing van deur tot deur. Op MobiMarkt vind je héél véél aanbieders van mobiliteitsdiensten en -producten in de regio.