Blanche Dael aan de slag met Zero Emissie Stadslogistiek
Blanche Dael doet niet alleen mee met Zero Emissie Stadslogistiek vanuit zijn verantwoordelijkheid voor de toekomst van de stad Maastricht, maar óók omdat de aanpak past bij hun familiewaarden. ‘Verantwoord ondernemen zit van oudsher in ons systeem’, zegt directeur Albert Berghof, ‘ we voegen graag de daad bij het woord.’
Berghof tekende vandaag de Akte van Ambitie Zero Emissie Stadslogistiek 2025 samen met programmadirecteur Louis Prompers van Zuid-Limburg Bereikbaar. Het doel van Zero Emissie Stadslogistiek Maastricht 2025 (ZES) is het behouden van een veilig, gezond, bereikbaar en aantrekkelijk stadscentrum. ‘ZES maakt Maastricht economisch toekomstbestendig en zal ook bijdragen aan haar belevingskwaliteit’, zegt Prompers. ZES is de invoering van een Zero Emissie zone voor emissieloos transport vanaf 1-1-2025, maar vooral ook een meer efficiënte en duurzame aanpak van alle bestel- en vrachtverkeer dat in het stadscentrum moet zijn.
Op de fiets
Berghof geeft aan dat zijn team van medewerkers dagelijks geconfronteerd wordt met drukke straten. De situatie wordt steeds nijpender. Leveringen per fiets bieden uitkomst. Vleugels Fietskoeriers is de nieuwe professionele partner. Bryan Schleipen van Vleugels Fietskoeriers: ‘Veruit de meeste pakketjes kunnen mee met onze reguliere fietskoeriers, tenzij het grotere pakketten zijn, dan gebruiken we een vrachtfiets’.
Voor particulieren en ondernemers
Naast de leveringen aan particulieren laat Blanche Dael ook de bestellingen van ondernemers in de stad Maastricht zo veel mogelijk per fiets leveren, zoals bij Pastel Lunch Café gelegen aan de Servaasbrug. Alain Walstock van Pastel geeft aan dat het voor hun grote voordelen heeft om de leveringen per fiets te krijgen: ‘Met de keuze voor de fiets voorkomen we ronkende vrachtwagens voor het terras, die een doorn in het oog zijn van klanten én ondernemers. En ik kan ook ad hoc nog een bestelling doen. Binnen een half uurtje is die hier. Wat een service!’
Meer plannen
Berghof geeft aan dat er nog meer plannen zijn voor de toekomst. In 2022 introduceert Blanche Dael een fietsplan voor medewerkers, zodat tenminste de helft van de medewerkers dagelijks kiest voor een C02-neutrale optie voor woon-werk-verkeer. En vanaf 2023 zijn alle nieuwe personenwagens elektrisch. Blanche Dael werkt dus hard aan een duurzame toekomst voor de stad Maastricht en het bedrijf.
