Vijf nieuwe werkgevers aangesloten Tweede CEO-bijeenkomst Maastricht Bereikbaar
Maastricht Bereikbaar heeft in 2012 met 18 grote werkgevers afspraken gemaakt om het autogebruik terug te dringen. Eind 2013 moeten al 1.000 auto’s minder in de spits rijden. Maatregelen voor de werknemers zijn thuis werken, reizen buiten de spits, gebruik van fiets en de e‐bike in plaats van de auto, intensiever gebruik van het OV en carpoolen.
Vijf nieuwe werkgevers aangesloten
Tijdens de bijeenkomst maakte Albert Nuss, wethouder Mobiliteit Maastricht en voorzitter van de stuurgroep Maastricht Bereikbaar, bekend dat vijf nieuwe grote werkgevers zijn toegetreden tot Maastricht Bereikbaar. Het zijn Stichting Trajekt, Q-Park, Dolmans Landscaping Group, L1 en de gemeente Sittard-Geleen. Dat betekent dat nu 23 werkgevers zijn aangesloten bij Maastricht Bereikbaar, met een totaal van ruim 20.000 werknemers.
De aangesloten werkgevers kunnen onder meer deelnemen aan de actie Komop! De fiets. Daarbij krijgen medewerkers de kans gratis een week lang een e‐bike te testen en zelf de voordelen te ervaren. Bovendien krijgen ze bij de aankoop van een e-bike flink wat financieel voordeel, dat kan oplopen tot € 700. Voor de aangesloten bedrijven heeft Maastricht Bereikbaar verder diverse projecten gelanceerd, zoals Slim Leasen en Slim Werken.
Deelstoel
Tijdens de CEO-bijeenkomst was er een primeur voor Leeuwenborgh Opleidingen. Dit bedrijf heeft zich als eerste niet-overheidsorganisatie aangemeld bij Deelstoel. Organisaties bieden via Deelstoel werkplekken aan voor gasten en geven de eigen medewerkers de gelegenheid om gebruik te maken van andere Deelstoel-werkplekken in het hele land.
De gemeenten Maastricht, Heerlen en Sittard-Geleen hebben onlangs besloten tot samenwerking met Deelstoel, na het succes van de MB-pilot E-stadskantoren. Tijdens deze pilot, bedoeld om Slim Werken te stimuleren, hebben 45 medewerkers van de drie gemeenten meerdere dagen per week in het stadskantoor van hun woonplaats gewerkt. Inmiddels is de samenwerking uitgebreid met andere Limburgse gemeenten en Provincie Limburg.
De CEO‐ of directiebijeenkomsten vormen een platform voor de werkgevers om ervaringen te delen en zichtbaar te maken hoe de bedrijven bijdragen aan de MB-ambitie om binnen twee jaar 3.000 auto’s minder in de spits te laten rijden in de regio Maastricht. Dat is de hoofddoelstelling van het programma Beter Benutten Maastricht‐Bereikbaar 2012‐2014.
Interesse?
Geïnteresseerde werkgevers kunnen terecht bij de mobiliteitsmakelaars via rob.schaap@maastricht-bereikbaar.nl.